Неповторність і унікальність Орогранул в тому, що це не ліки, не Бад, не біологічно активні речовини, це комплексна система харчування Читати далі»

Програми HAPPY.CO - це вершина природної ефективності! Вони мають багато переваг над класичними харчовими добавками і БАДами Читати далі»

 

Як працює біологічний годинник організму. За що дали Нобелівську премію з медицини в 2017 році

Троє американських учених розділили найвищу наукову нагороду за дослідження механізму роботи внутрішнього годинника в живих організмах.

Життя на Землі пристосоване до обертання нашої планети навколо Сонця. Вже багато років ми знаємо про існування всередині живих організмів, включно із людьми, біологічного годинника, який допомагає передбачити добовий ритм і пристосуватися до нього. Але як саме працює цей годинник? Американські генетики і хронобіологи Джефрі Холл, Майкл Розбаш і Майкл Янг змогли зазирнути всередину цього механізму та пролити світло на його приховану роботу. Їхні відкриття пояснюють, як рослини, тварини та люди пристосовують свої біологічні ритми, щоб синхронізуватися з добовим циклом обертання Землі.

Біологічний годинник залучений у багатьох аспектах нашої складної фізіології. Всі багатоклітинні організми, включно із людьми, використовують схожі механізми, щоб контролювати циркадні ритми. Робота великої частини наших генів регулюється біологічним годинником, отже, ретельно налаштований циркадний ритм адаптує нашу фізіологію до різних фаз доби. Завдяки плідній роботі трьох нобеліантів, циркадна біологія перетворилася на велику і динамічну галузь досліджень, що вивчає вплив добових ритмів на наше здоров’я і благополуччя. А ми отримали ще одне підтвердження того, що вночі все ж краще спати, навіть якщо ти закореніла “сова”. Це корисніше для здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *