Чи знаєте Ви, що…

– Вживання очищеного білого борошна у великий піст, ще на початку минулого століття, вважалося великим гріхом.кутя

– Продаж непереробленого зерна в магазинах на зорі радянської влади було заборонено через те, що з нього готувалися найпопулярніші під час Великого посту страви – кутя (напередодні) і сочиво. Саме тоді люди були змушені готувати звичні традиційні страви Великого посту з рису, який ніколи на Русі не вирощувався. Але, на відміну від цільного зерна жита чи пшениці, рис продавався вже очищеним, а це, як і біле борошно, чистий крохмаль. Тому такі корисні та необхідні для підтримки здоров’я блюда, як сочиво і кутя, втратили своє цілюще (дієтичне) значення для здоров’я людини.

З перших років життя на землі людина їсть зерна та крупи. Зерно – ідеальна їжа. Вживання в їжу цільних злаків і круп покращує роботу кишечника, зменшує небезпеку виникнення запорів, відновлює структуру  шкіри, роблячи її гладкою, шовковистою і м’якою. Дуже помітний позитивний вплив злаків і круп на нервову і серцево-судинну систему. Відмовившись від вживання в їжу цільного зерна, людина свідомо прирікає себе на хвороби! Немає продукту, який зміг би компенсувати відсутність в нашому харчуванні всіх частин і компонентів цільного зерна. Масові епідемії і мори, які невблаганно слідували за неврожаєм зерна, показували людям, що в цьому маленькому зернятку прихована якась могутня сила, що оберігає від хвороб.

Каші «Здоровяк» – найкраща їжа під час ПОСТУ!    Головне завдання посту – допомогти  людині  очиститися  духовно, направити помисли в “добре” русло, забути (простити) всі образи  і т.д.   Але є в посту ще одне важливе завдання: підтримання здоров’я людини. Кожен піст – це оздоровча  дієта, спрямована на зміцнення імунітету і поліпшення обміну речовин.  Організм за час посту повинен не тільки  очиститися  від усіляких отрут і токсинів, але й омолодитися,  а для цього потрібна натуральна рослинна їжа. Тільки рослини мають унікальну здатність  накопичувати  (акумулювати)  сонячне світло.

Прародичкою теперішньої пшениці є полба, про яку писав ще О. Пушкін.

Полба – найдавніший і невибагливий вид пшениці. Зерно полби вимолочується з ламкого колосу не чистим, а разом з квітковими і колосковими лусками, які  приросли до нього. Через що розмолоти його в борошно досить складно. Тому на зміну полби прийшли голозернові пшениці, більш високої якості, але і більш вимогливі до родючості грунту.

Вона володіє багатьма корисними і навіть лікувальними властивостями.

В останні роки в якості опору дедалі зростаючому засиллю синтетичних продуктів харчування став проявлятися  інтерес до натуральних, екологічно чистих продуктів, у тому числі і до полби. Дієтологи заговорили про її корисні властивості, і кухарі почали готувати з неї все більшу кількість страв. У дієтичних ресторанах можна зустріти не тільки каші, хліби або супи з полби, а й повітряні креми, полб’яні сухарі, хитромудрі соуси з меленою полб’яною крупою. В Італії, щоправда, з полби традиційно готують різотто, а в Індії, Ірані і Туреччині, де також росте пшениця спельта, – абсолютно немислимі гарніри до риби і птиці. Вона стала настільки популярною, що навіть отримала назву «чорної ікри злаків».  Читайте далі…

 існує зв‘язок між емоціями і здоров‘ям. Якщо тривалий час переживати негативні емоції і почуття, то це завдає непоправну шкоду здоров`ю людини.

• заздрість і злість                              – вражають органи травлення;

• страх                                                  – щитовидну залозу;

• горе                                                    – провокує діабет;

• необхідність стримувати емоції   – руйнує серце;

• смуток, туга, сум                             – прискорюють старість;

• незадоволення життям,

 хронічний розрив між бажанням

 і можливостями, нервове

 перевантаження                             – руйнують весь організм.

·        

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *