Якщо людина твердо вирішила зайнятися здоровям і очищенням організму, то вона з радістю та ентузіазмом сприймає новину про появу цього продукту і можливості його вживати. докладніше

Унікальність макробіотики «Здоровяк» полягає в тому, що вона приготована з цілісного митого зі збереженням оболонки зерна, за особливою запатентованою технологією докладніше

При харчуванні макробіотикою вирішуються найрізноманітніші проблеми зі здоров’ям. Розроблені схеми оздоровлення докладніше

Харчування сучасної людини має бути функціональним. Це означає, що продукти, які ми вживаємо щодня, повинні не тільки приносити задоволення і забезпечувати організм поживними речовинами, а й виконувати докладніше

Схуднути і повернути втрачене здоров’я - без виснажливої дієти для схуднення, без голоду, без подальшого повернення до колишньої ваги. Струнка фігура, модний силует, почуття впевненості, відсутність комплексу неповноцінності. докладніше

Унікальна методика, за допомогою якої можна позбутися від важких захворювань в будь-якому віці докладніше

Кукурудза

кукурудзаКукурудза міститься в макробіотичній каші ЗДОРОВЯК №65, 83.

Кукурудза — одна з найдавніших культурних рослин Землі, не здатна до самосіву і здичавіння. Вперше введена в культуру на території Мексики древніми майя і ацтеками (близько 5 200 років до н.е.). Ймовірним предком культурної кукурудзи вважають поширений в Мексиці бур’ян теосінте, зовні схожий на кукурудзу. До Європи завезена в кінці 15 століття, в Росії обробляється з 17 століття.

У індіанців майя був навіть культ бога кукурудзи Чінтеотля, в інків  же кукурудза вважалася  просто божественною рослиною. Така надзвичайна повага предків до кукурудзи дійшла і до наших часів — індіанці штату Нью-Мексико досі говорять: «Люби і цінуй свій маїс (кукурудзу) так, як ти любиш і цінуєш свою дружину».
У зерні кукурудзи знаходяться важливі для організму людини мінеральні речовини: солі калію, кальцію, магнію, заліза, фосфору. Її білок містить незамінні амінокислоти лізин і типтофан. Кукурудза цукрова багата вітамінами Е, В, РР і аскорбінової кислотою. Зародок кукурудзяного зерна, який займає майже його третину зерна, містить 35% жиру.
Вчені довели, що кукурудза має безліч корисних властивостей: виводить токсини, радіонукліди, очищає організм від шкідливих речовин, шлаків, що накопичилися в клітинах. Качани кукурудзи здатні захистити нас від раку, хвороб серця і старіння. Особливо корисна дітям: зростаючому організму кукурудза допомагає набирати масу тіла і постачає його вітамінами і мікроелементами.

Кукурудзу можна назвати хімічним комбінатом в мініатюрі. Наявність в кукурудзі вітамінів B1, В2, РР, кальцію, магнію, фосфору і заліза, а також мікроелементів (міді та нікелю) дозволяє рекомендувати вироби з кукурудзи людям, що страждають алергією, цукровим діабетом, ожирінням і іншими формами порушення обміну речовин, патологіями шлунково- кишкового тракту.

За свідченнями російських вчених, унікальні жири, що знаходяться в складі кукурудзи, містять до 80% жирних ненасичених кислот, які відносять до числа речовин, що регулюють рівень холестерину. Вони утворюють з ним  розчинні сполуки,  перешкоджаючи його відкладенню на стінках судин.

Хімічний склад зерна кукурудзи в середньому такий: вміст білка 10,3%, жиру — 4,9%, вуглеводів 67,5% (у тому числі моно-і дисахаридів — 2,7%, крохмалю — 56,9%,клітковина — 2,1%, зола — 1,2%). Зі злакових культур зерно кукурудзи має найбільшу поживну цінність — 338 ккал.

Кукурудзу люблять у багатьох країнах, причому в будь-якому вигляді. Наприклад, смажена кукурудза продається в Мексиці на кожному розі,  а без кукурудзяних коржів не обходиться жоден обід. У Німеччині свіжа кукурудза продається з літа до осені, а заморожену і консервовану можна придбати цілий рік. В Америці кукурудзяний хліб є дуже поширеним продуктом американської кухні. А що вже говорити про кукурудзяні пластівці і попкорн!

З кукурудзи готують дуже смачні і різноманітні страви.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *