Якщо людина твердо вирішила зайнятися здоровям і очищенням організму, то вона з радістю та ентузіазмом сприймає новину про появу цього продукту і можливості його вживати. докладніше

Унікальність макробіотики «Здоровяк» полягає в тому, що вона приготована з цілісного митого зі збереженням оболонки зерна, за особливою запатентованою технологією докладніше

При харчуванні макробіотикою вирішуються найрізноманітніші проблеми зі здоров’ям. Розроблені схеми оздоровлення докладніше

Харчування сучасної людини має бути функціональним. Це означає, що продукти, які ми вживаємо щодня, повинні не тільки приносити задоволення і забезпечувати організм поживними речовинами, а й виконувати докладніше

Схуднути і повернути втрачене здоров’я - без виснажливої дієти для схуднення, без голоду, без подальшого повернення до колишньої ваги. Струнка фігура, модний силует, почуття впевненості, відсутність комплексу неповноцінності. докладніше

Унікальна методика, за допомогою якої можна позбутися від важких захворювань в будь-якому віці докладніше

Дисбактеріоз — це хвороба чи стан організму?

Протягом свого життя ми стикаємося з величезною кількістю мікроорганізмів. Вони всюди: в повітрі, в продуктах харчування, у воді, на шкірі людини і у всіх його внутрішніх органах і поверхнях. В організмі людини міститься від чотирьох до шести кілограмів різних мікроорганізмів. В основному вони знаходяться в кишечнику, де сприяють перетравленню спожитої їжі.

Мікроорганізми діляться на три групи:

шкідливі чи патогенні та умовно патогенні («викликають порушення, хвороботворні», роблять лужним середовище проживання, кисле середовище їх пригноблює),
корисні або пробіотичні («джерело життя, для життя», виділяють кислоти, лужне середовище їх пригноблює),
сапрофіти (дріжджі, деякі цвілеві грибки і бактерії, вони нешкідливі).
Дві перші групи в організмі знаходяться в стані боротьби. І лише від нас залежить, які з них будуть домінувати в організмі — шкідливі (патогенні) або корисні (пробіотичні).

Пробіотична мікрофлора синтезує вітаміни групи В і збільшує засвоєння інших вітамінів і різних мікроелементів, виділяє ферменти та інші біологічно активні речовини, які стимулюють процес травлення, руйнує клітини умовно патогенної мікрофлори, навіть тієї, яка проникає в систему кровообігу і ушкоджує судини, і сприяє корекції імунітету в організмі.

Домінування корисної мікрофлори (яку в сучасних умовах існування людини необхідно постійно вносити в організм) забезпечує слабокислу реакцію в товстому кишечнику. Тільки при цьому товстий кишечник починає виконувати свої функції.

Середовище в ньому стає слабокислим, при цьому інактивується патогенна й умовно патогенна мікрофлора. Інактивується також потрапивши ззовні умовно патогенна мікрофлора.
Пробіотичні мікроорганізми виділяють 70% необхідних для організму вітамінів, антиоксиданти, кислоти, ферменти та інші, біологічно активні речовини (за даними офіційної медицини, до 30% імунітету забезпечує кишечник).
За рахунок ферментів, які виділяють ці мікроорганізми, відбувається більш повне переварювання їжі, засвоюються навіть сліди мікроелементів і інших поживних речовин. Розкладаються токсини, які потрапляють з продуктами харчування, водою і т.д.

При дисбактеріозі починають переважати «погані» мікроорганізми. У важких випадках вони майже повністю витісняють «хороших». Наші союзники, до яких, перш за все, відносяться біфідобактерії та лактобактерії, розщеплюють їжу шляхом ферментації. В результаті утворюється маса корисних для організму речовин.

«Хороша мікрофлора» підвищує імунітет, захищає від кишкових інфекцій і попереджає розвиток пухлин.

Наші противники — «погана» мікрофлора. Вона розкладає їжу з допомогою гниття. Утворені токсини отруюють організм, викликаючи похмурі думки, занепад працездатності і різні негативні наслідки для здоров’я — від головних болів і вугрів на шкірі до онкології. Через неправильне харчування, стреси, забруднення навколишнього середовища, гіподинамію та інші фактори в кишечнику часто панує «погана» мікрофлора. Це явище відоме під назвою «дисбактеріоз». Важливо підкреслити, що дисбактеріоз — не хвороба, а саме стан. Стан, в якому багато людей перебувають більшу частину свого життя.

Порушення нормальної мікрофлори кишечника називається  дисбактеріозом. При дисбактеріозі в ШКТ домінує умовно патогенна та патогенна мікрофлора. Відсутність мікрофлори взагалі (наприклад, в результаті тривалого лікування антибіотиками) — це дизбіоз.

Протягом тисячоліть дитина отримувала корисні мікроорганізми від матері, яка народжувала її природним шляхом і в першу годину життя годувала її молозивом. У пологових шляхах і в перших дозах молозива, що передує молоку, у здорової жінки міститься повний набір нормальної пробіотичної мікрофлори. Зараз цей процес порушений. Це пологи через кесарів розтин, концентрація новонароджених у пологових будинках, часто інфікованих умовно патогенною мікрофлорою. Досить часто і у матері дисбактеріоз (відсутня корисна мікрофлора, яку необхідно передати дитині). Ця проблема з кожним новим поколінням загострюється.

На склад мікрофлори кишечника впливає, перш за все, грудне вигодовування дітей, що стимулює ріст і розмноження біфідо — і лактобактерій. У малюків, яких надто рано перевели на змішане або штучне вигодовування, підвищується ризик виникнення дисбактеріозу. Враховуючи, що все більше молодих мам не годують грудьми своїх дітей або у зв’язку з малою кількістю молока з другого місяця життя догодовують їх молочними сумішами, можна прогнозувати погіршення здоров’я населення.

Відомі випадки, коли дитину з народження помістили в стерильних умовах, годували стерильною їжею. Однак після її переміщення в природні умови вона починала хворіти різними захворюваннями (навіть нешкідлива сінна паличка викликала пневмонію). Зазвичай дитина гинула, не доживши до 16 років. Це відбувалося внаслідок зниженого імунітету, викликаного дисбіозом.

Ми не можемо жити в стерильних умовах, і тому ми можемо успішно боротися з патогенними та умовно патогенними збудниками, тільки використовуючи наших природних помічників — корисні пробіотичні мікроорганізми. Вони не тільки інактивують токсини, що виділяються шкідливої мікрофлорою, але і виділяють речовини, які її гублять. Пробіотики виділяють речовини, які підвищують імунний статус організму людини.

Дисбактеріозом за даними офіційної медицини в більшій чи меншій мірі страждає близько 90% населення.  Причи

ни його появи — ті ж, що і у зашлакованості організму. Це неправильне харчування, відсутність живої їжі, широке використання синтети

чних консервантів, барвників, згущувачів, замінників цукру. Негативно впливає також очищена рафінована їжа (у тому числі білий хліб, цукор, рафінована рослинна олія), з якої вилучені вітаміни, мікроелементи, клітковина, яка є середовищем проживання і основною їжею корисних мікроорганізмів. За даними деяких дослідників, в даний час людина отримує тільки 4% від тієї клітковини, яка їй необхідна. Серйозною причиною дисбактеріозу є всі захворювання, а особливо їх лікування синтетичними препаратами та антибіотиками на тлі нестачі вітамінів, ферментів, органічних кислот та інших біологічно активних речовин. Також негативно діють погані екологічні умови, постійні стреси, будь-які харчові отруєння, втома, недосипання, депресії.

Відомий цілитель Г. А. Гарбузов вважає, що при порушенні обміну речовин, пов’язаних з дисбактеріозом і дизбіозом, може виникнути близько 100 захворювань. Ось деякі з них: аденома простати, анемія, артрит, артроз, бронхіальна астма, варикозне розширення вен, гайморит, гастрит, гіпертонія, діабет інсуліннезалежний, інсульт, інфаркт міокарда, шкірний свербіж, кашель, ожиріння, панкреатит, жовче — і сечокам’яна хвороби, стенокардія, тромбози, тромбофлебіти, мастопатія, фіброміома.

Найпоширеніші захворювання в сучасному світі — це серцево-судинні (стенокардія, гіпертензія, інфаркт міокарда). Саме вони є найбільш частою причиною смерті. А розвиваються вони при появі артеріосклерозу — поступового утворення нашарувань жиру (так званих холестеринових бляшок) в артеріях.

Холестерин взагалі — необхідна речовина для нормального обміну речовин в організмі, для організму він необхідний. Холестерин є жироподібна, наче віск речовина. Він належить до сімейства жирів, званих ліпідами. Це найважливіший компонент клітинних мембран і входить до складу всіх клітин. Він бере участь у виробленні стероїдних гормонів, у синтезі вітаміну Д і виробленні жовчної кислоти. Основна кількість холестерину виробляється печінкою та кишечником. І невелику частину холестерину організм отримує з продуктів тваринного походження.

Ось тут-то і підстерігає небезпека. Якщо людина не дотримується здорового способу харчування і споживає в основному тваринну, а не рослинну їжу, кількість холестерину збільшується, порушується його нормальний обмін в організмі — отже, він починає відкладатися, і в першу чергу на стінках судин. Ще однією причиною утворення холестеринових бляшок є дисбактеріоз, коли домінування патогенної мікрофлори в організмі викликає порушення на стінках кровоносних судин. Щоб судина не пошкодилася, з’являється холестеринова латка (з холестерину, який постійно присутній в крові).  Однак краї її нерівні, і холестерин, що циркулює в крові, починає відкладатися, щоб зрівняти край. Поступово виростає холестеринова бляшка, яку досить добре видно.

Чим більше жирних речовин відкладається на стінках судин, тим товстіші і твердіші стають бляшки і поступово звужують просвіт артерій і їх еластичність. Цей процес починається з 20 років, а до шістдесяти років стінки судин починають набувати схожість з

яєчною шкарлупою. Ось звідки і гіпертонія (тиск кровотоку підвищується, щоб забезпечити організм киснем, незважаючи на звуження судин), і інсульти, інфаркти, тромбоз (крихкі судини не витримують тиску і лопаються, а далі виникають тромби).

Таким чином, серцево-судинні захворювання — це наслідок дисбактеріозу. При перших симптомах появи бляшок (невеликі скачки тиску), щоб згодом не отримати інфаркт чи інсульт, ви повинні почати поповнювати ряди наших природних захисників — постійно вживати пробіотичні (у тому числі які містять біфідо — і лактобактерії) продукти харчування для оздоровлення всього організму. Корекція дисбактеріозу — це профілактика перерахованих вище захворювань.

Як допомогти дружній мікрофлорі оселитися в кишечнику? Тільки в наш час повернулося розуміння того, що деякі харчові речовини, не

піддаючись розщепленню в шлунково-кишковому тракті, благополучно досягають товстого кишечника і вибірково підтримують ріст «хорошої» мікрофлори. Такі речовини отримали назву «пребіотики». Найбільш доступні і дешеві пребіотики — клітковина, або харчові волокна. Вони і містяться в рослинній їжі (неочищеному зерні і кашах «Здоровяк» з нього, сирих овочах і фруктах), якою в нашому щоденному раціоні має бути не менше 80%. Крім цього, грубі харчові волокна здатні механічно очищати кишечник (такий своєрідний природний «йоржик» для шлунково-кишкового тракту).

Тепер кожен може зрозуміти, що «чистий» кишечник — той, який заселений «хорошою мікрофлорою». «Брудний» кишечник дійсно заповнений брудом.

Очищення кишечника — це не просто механічно прибрати огидний смітник. Це значить — на його місці розбити квітучий сад, тобто заселити кишечник здоровою мікрофлорою. Зараз це можливо зробити за допомогою пробіотиків. Це препарати зі здоровою флорою — біфідо-і лактобактеріями: наприклад, це — «Каша» Здоровяк «.

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *