Про шкідливість манної каші

манна кашаВже давно педіатри стверджують, що манну кашу не слід давати маленьким дітям, особливо в якості першого або наступних прикормів.

Манна крупа забирає в себе весь кальцій, що зберігається в запасі в організмі людини. У крупі міститься фітин, який заважає всмоктуванню в кишечнику кальцію, заліза і вітаміну D. В фітині є фосфор, який і виступає в ролі захватчика кальцію, тобто він пов’язує кальцій, тим самим перешкоджаючи його надходженню в кров. Надходження солей кальцію в кров не повинно знижуватися, і якщо солі перестають надходити в організм, то спеціальні паращитовидні залози забирають його з кісток, потім поставляючи його в кров. У маленьких діток кальцію в кістках не багато, тим більше що вони дуже швидко ростуть, тому кальцій їм необхідний. І якщо матусі будуть регулярно годувати свого улюбленця манною кашею, то у малюка буде нестача в організмі кальцію. Все це погано позначиться на роботі всіх органів, тобто погіршується згортання крові, перестають в повну силу працювати м’язи і серце, можуть з’являтися судоми, і ознаки рахіту.

Вона багата гліадином – клейковиною, яка може викликати мікронекрози (омертвіння) ворсинок кишечника у дитини і уповільнювати всмоктування поживних речовин. Тому до року життя манка протипоказана, до трьох років – її кількість повинна бути мінімальною в раціоні, після трьох років – обмежена до 1-2 разів на тиждень. Крім цього гліадин може призводити до проявів серйозного захворювання целіакії, що полягає в спадковій непереносимості цієї сполуки і проявляється в швидкому враженні внутрішніх органів.

Дорослим людям манна каша строго протипоказана при цукровому діабеті та ожирінні.

Є три типи манки, які трохи відрізняються за своєю шкідливості. Найбільш некорисну і найпоширенішу роблять із м’яких сортів пшениці. На упаковці вона позначається шифром “марка М” або просто буквою “М”. Найкраща манка, але не завжди найсмачніша, робиться з твердої пшениці і позначається буквою “Т”. А манка з “МТ” на упаковці – суміш м’якої і твердої пшениці (останньої повинно бути не менше 20%). Чому у нас винайшли таке незрозуміле для споживачів маркування, можна тільки здогадуватися. Але мало того, навіть цю інформацію на упаковці часто не вказують.

Відео про манну кашу: Малишев В.К. , дієтолог Ковальков О.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *