Різдвяний піст – дієтичні парадокси!

Що таке піст з точки зору дієтології? Це низькокалорійна дієта, в основному, на рослинній їжі. Тобто, як вчить медична наука, така дієта повинна б приводити хворий організм людини до оздоровлення та очищення. У здорової людини така дієта і з такою тривалістю (140 днів у році), повинна стабільно підтримувати стан здоров’я на стабільно високому рівні.

 

Питання! Чому ж, у такому випадку, велика кількість представників духовенства та прихожан (і не тільки похилого віку, але й молоді) є власниками надмірної ваги? Досить подивитися будь-яку телевізійну трансляцію з церковною тематикою, щоб переконатися у сказаному. А зайва вага, як правило, є ознакою метаболічного синдрому, тобто ознакою наявності хвороби і не однієї.

 

Вважаю, що причина цього неприємного явища криється в якості сучасної рослинної їжі, яку вживають під час посту.

• Не секрет, що прилавки сучасних російських супермаркетів, магазинів, ринків на 60-90% заповнені овочами, фруктами, зеленню, бобовими і т.д. з ближнього і далекого зарубіжжя, вирощені із застосуванням нітратів, добрив і пестицидів. На наші обідні столи в значних кількостях надходить генетично модифіковані картопля, кукурудза і т.д. У промислово консервованих квасолі, кукурудзі, помідорах, огірках і т.д. в достатку консервантів і підсилювачів смаку, стабілізатори, барвники, смакові добавки і т.д. Заморські фрукти та ягоди підозріло довго не псуються при зберіганні в домашніх умовах. Явно тут не обходиться без хімії.

• Магазинні крупи, практично, всі позбавлені зовнішніх оболонок (шліфований рис, манна крупа, ячмінна, пшоно і т.д.). А значить, вони позбавлені біологічної цінності і при регулярному вживанні завдають шкоди організму.

• Найпоширеніший продукт харчування хліб випікається з борошна тонкого помелу без збереження оболонок (висівок) із застосуванням, найчастіше, термофільних дріжджів. Регулярне вживання в їжу такого продукту знищує, як мінімум, корисну флору в кишечнику.

• Рослинні олії так само дозволені до вживання під час посту, в основному, є рафінованими, і, як відомо, містять до 20% транс-жирів. Транс-жири – це речовина хімічного походження і при регулярному проникненні в живий організм знищує його.

• Риба також не заборонена при пості. Але що представляють із себе сучасні рибні продукти? Річкова риба через промислове та побутове забруднення води і придонні відкладення містить часто токсини, в тому числі, солі важких металів і ртуть. Риба морського походження вирощена в штучних умовах (норвезька сьомга, форель) на комбікормах, напічканих хімією, в тому числі барвниками.

 

Висновок! Більшість сучасних продуктів харчування рослинного походження через наявність у них великої кількості ксенобіотиків (чужорідних організму людини речовин) при інтенсивному вживанні під час посту завдають непоправної шкоди здоров’ю людини. Парадокс – піст призначений для духовного і фізичного очищення і зміцнення, при вживанні сучасних продуктів харчування, виявляється причиною, по крайній мірі, фізичної деградації. Клінічним результатом такої деградації може бути метаболічний синдром із зовнішнім своїм проявом – набір надлишкової ваги. Що ми повсюдно і спостерігаємо.

Організм людини влаштований таким чином, що, коли він не справляється зі знешкодженням токсинів з причини порушення метаболізму та хвороби внутрішніх органів, він починає консервувати ці токсини (ксенобіотики) всередині себе в поліпах, фібромах, папіломах, але найзручніше для організму консервувати токсини в жировій тканині. Жирова клітина практично безрозмірна. За цих обставин позбавлення від “брудного” жиру можливе тільки при наявності наступних умов:

1. Відмови під час посту від рослинної та іншої їжі. напханої токсинами і чужорідними організму людини речовинами;

2. Відновлення метаболізму та оздоровлення внутрішніх органів;

3. Вживання під час посту їжі, яка не містить ГМО, гормонів росту, токсинів та інших ксенобіотиків.

Ідеально було б для людей, які постять, щоб їжа не мала недоліків, зазначених в першому пункті і в той же час надавала б лікувальну дію.

 

Є така їжа! Їжа, яка задовільняє вимогам посту, надає лікувальну дію на організм людини і сприяє позбавленню від “брудного” жиру. Це продукти харчування під загальною торговою маркою “Самарский Здоровяк з доведеними, з позиції доказової медицини, лікувально-профілактичними властивостями: 35 видів каш, два види вівсяних киселів і два види цілісно зернових медових вафель.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *