Якщо людина твердо вирішила зайнятися здоровям і очищенням організму, то вона з радістю та ентузіазмом сприймає новину про появу цього продукту і можливості його вживати. докладніше

Унікальність макробіотики «Здоровяк» полягає в тому, що вона приготована з цілісного митого зі збереженням оболонки зерна, за особливою запатентованою технологією докладніше

При харчуванні макробіотикою вирішуються найрізноманітніші проблеми зі здоров’ям. Розроблені схеми оздоровлення докладніше

Харчування сучасної людини має бути функціональним. Це означає, що продукти, які ми вживаємо щодня, повинні не тільки приносити задоволення і забезпечувати організм поживними речовинами, а й виконувати докладніше

Схуднути і повернути втрачене здоров’я - без виснажливої дієти для схуднення, без голоду, без подальшого повернення до колишньої ваги. Струнка фігура, модний силует, почуття впевненості, відсутність комплексу неповноцінності. докладніше

Унікальна методика, за допомогою якої можна позбутися від важких захворювань в будь-якому віці докладніше

Смородина чорна і червона

чорна і червона смородинаЧорна і червона смородина входить в склад вівсяного киселю ЗДОРОВЯК.

За хімічним складом ягоди чорної смородини є природним концентратом вітамінів.
Свіжі ягоди чорної смородини містять:

вода — до 85%,
зола — 0,9%,
білки — 1%,
вуглеводи — 8%,
клітковина — 3%,
органічні кислоти (лимонна, яблучна, винно-кам’яна, янтарна, саліцилова, фосфорна) — 2,3%,
пектинові речовини — 0,5%,
дубильні, барвники Р-вітамінної активності — 0,4%,
вітаміни К, Е, В, В2, РР і каротин.
Серед мікроелементів — калій, натрій, кальцій, магній, фосфор і залізо.

Ягоди чорної смородини широко використовують в медицині як тонізуючий серцево-судинну систему засіб, вони корисні при застуді, деяких інфекційних захворюваннях, гастритах, виразці шлунка.

Свіжий сік ягід призначають при виразці шлунка, при гастритах із зниженою кислотністю шлункового соку, при гіпертонії, атеросклерозі. Свіжі ягоди їдять при захворюванні серця, печінки. Відвар гілок дають пити при діабеті, шкірному туберкульозі, геморої. У Східному Забайкаллі препарати з листя чорної смородини застосовують при туберкульозі лімфатичних залоз.

Експериментально встановлено, що листя знижує артеріальний тиск і перешкоджає його підвищенню.

Чорну смородину використовують при захворюванні шлунку і кишечника, при гіпсохромній анемії, порушенні ритму серця, пороку серця, кардіоневрозах, інфекційних захворюваннях, геморагічному васкуліті,  пародонтозі, гломерулонефриті.

Чорну смородину призначають при кровотечах, захворюваннях кровоносних судин, склерозі, напруженому розумовому та фізичному навантаженні.

Корисні властивості червоної смородини народна медицина  використовує завдяки високому вмісту пектинів. Червона смородина застосовується для виведення з організму людини токсинів і шлаків, сприяє попередженню розвитку запальних процесів, застосовується при лікуванні шлунково-кишкових захворювань, загальмовує розвиток новоутворень.

Ягоди червоної смородини містять до 10% цукрів і до 4% кислот,  в них є мінеральні солі і важливі для здоров’я вітаміни, такі як вітамін А, С і Р, а також дубильні і пектинові речовини. Незважаючи на те, що за вмістом вітаміну С червона смородина поступається чорній, цього вітаміну в ній нітрохи не менше, ніж у суниці і малині. У червоній смородині вищий вміст заліза, яке необхідне судинам, і калію, який благотворно впливає на роботу серця і виводить з людського організму зайву рідину, що, наприклад, не дозволяє формуватися набрякам і мішкам під очима. Вітаміну Р в червоній смородині також більше, ніж у чорній і ще вищий вміст вітаміну А. У невеликій кількості в ягодах червоної смородини містяться вітаміни В1 і В2, дубильні речовини і каротин.

Володіючи цінними лікувальними і поживними властивостями, червона смородина сприяє поліпшенню діяльності кишечника та шлунка, а, збільшуючи потовиділення, вона провокує виведення з організму надлишків солей, діє як протизапальний засіб, жовчогінний, кровоспинний, жарознижувальний і проносний. Червона смородина добре очищає організм завдяки високому вмісту пектинів, які сприяють також виведенню «поганого» холестерину.

Свіжі ягоди червоної смородини, також як і продукти, приготовлені з них, корисні для підвищення апетиту і сприяють засвоюваності тваринного білка, а також сприяють збільшенню перистальтики кишечника. Ці плоди показані при алергічних реакціях і закрепах.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *