Травлення в людському організмі

У шлунково-кишковому тракті їжа, щоб перетравитися, проходить кілька зон:

ротову порожнину, де відбувається подрібнення їжі, формування харчової грудки і початкова стадія перетравлення вуглеводів;
шлунок, де відбувається кислотна денатурація;
тонкий кишечник (дванадцятипала, худа і тонка кишка), де відбувається гідроліз харчової маси за допомогою ферментів самого організму і ферментів, що знаходяться в їжі, а також всмоктування обробленої їжі;
товстий кишечник, де їжа остаточно перетравлюється і всмоктується, формуються й евакуюються калові маси.
Кожній з цих зон властиві свої ферменти, свої значення рН (число, яке характеризує кислотність). У роті, в основному за рахунок виділеної слиною амілази, середовище слаболужне. У шлунку – сильно кисле за рахунок соляної кислоти і пепсину. У тонкому кишечнику (дванадцятипала та худа кишка) середовище лужне за рахунок виділення жовчі і травних соків (ферментів) підшлункової залози. У товстому кишечнику при домінуванні пробіотичної мікрофлори середовище слабокисле. Патогенна та умовно патогенна мікрофлора, навпаки, виділяє сполуки, які залужнюють середовище товстого кишечника.
Кислотні та лужні зони розділяють клапани (сфінктери). Перший сфінктер відокремлює стравохід і шлунок. Якщо він щільно не закривається –  при великому виділенні соляної кислоти на деякі продукти – вона викидається в стравохід.
Б. В. Болотов приділяв дуже велике значення клапану між кишечником і шлунком. При стресах цей клапан спонтанно відкривається і кисла їжа (оскільки виділена соляна кислота повністю не витрачена) провалюється в кишечник, де середовище лужне. Відбувається реакція нейтралізації  і утворюються нерозчинні лужні солі – фосфати, оксалати і т.д. Вони потрапляють в систему кровообігу й циркулюють по всьому організму і починають відкладатися в судинах або умовно застійних зонах (жовчний міхур, нирки тощо).
Пошкоджений клапан не може повністю закритися, закид жовчі з дванадцятипалої кишки ушкоджує стінки шлунка і викликає печію. У кишечнику мимовільно блокується клапан надходження жовчі та ферментів підшлункової залози. При цьому порушується процес травлення, а жовч застоюється. Це сприятлива умова для утворення каменів. При утворенні каменів тиск жовчі збільшується, і вона потрапляє в підшлункову залозу, пошкоджуючи її (в кишечник жовч і ферменти підшлункової залози виходять в одній точці). У 95% діабетиків в жовчному міхурі камені.

Б. В. Болотов радить з метою профілактики подібних порушень вранці до їжі приймати сорбенти (речовини, які вбирають рідини організму). Вони потрапляють на клапан і сорбують жовч, і клапан відновлюється. Одним з найефективніших харчових ентеросорбентів є всі види каш “Здоровяк”.Профілактикою порушення функції сфінктерів є збереження позитивного, оптимістичного настрою на будь-які зміни в житті і уникнення будь-яких негативних емоцій і почуттів. Завжди у всьому шукайте позитивне – і стресів буде набагато менше, і клапани будуть справлятися зі своїми функціями.

Утворення і виведення шлаків
В процесі травлення в здоровому організмі всмоктуються тільки корисні для організму речовини, решта (неперетравлені, нерозчинні і / або токсичні) утворюють так звані шлаки, які повинні виводитися за допомогою видільної системи. Видільна система забезпечує внутрішню чистоту організму і підтримку нормальної ваги. Видільна система організму складається з легень, сечового міхура, товстої кишки та шкіри, а також фільтруючих органів: нирок, селезінки, печінки та лімфатичної системи.
Очищення організму – життєво важливий процес. Порушення виділення шлаків призводить до осіданняшлаків в різних органах людини, порушення їх функціонування та отруєння всього організму.
Шлаки в організмі утворюються різними шляхами:

  • постійні процеси руйнування мільйонів клітин (в обмін на появу мільйонів нових) утворять продукти розпаду, які потрібно видалити (наприклад, злущується поверхневий шар клітин шкіри – і потрібні регулярні гігієнічні процедури, те ж саме відбувається і з внутрішніми клітинами);
  • в результаті різних причин не повністю перетравлюється їжа – і при порушеннях роботи кишечника починає відкладатися на стінках кишки або гнити, тому або процес всмоктування зменшується, або продукти гниття потрапляють в кров і розносяться по всьому організму;
  • наша їжа часто містить неживі компоненти – синтетичні замінники цукру, трансжири (маргарин, рафінована рослинна олія і т.д.), напої, барвники, консерванти, пестициди та інші домішки, які цілком повинні бути видалені (виділені);
  • нарешті, часте забруднення внутрішнього середовища відбувається через захоплення застосуванням населенням хімічних лікарських засобів, особливо антибіотиків.

Як на це реагує організм? По-перше, він змушений затримувати воду, що допомагає розчинити отруйні речовини і видалити їх в жирові клітини («шлакове депо» організму), але тим самим збільшується вага і змінюються пропорції тіла. Якщо ж кишечник засмічується (на його стінки відкладаються калові камені), то порушується і просування харчових мас, і їх всмоктування. В результаті виникають або гнильні процеси, або запор – серйозне захворювання, оскільки обтяжує людину зайвою вагою і отруює її.Шлаки і токсини не можуть вийти природним шляхом, також починає гнити не переварений білок, при цьому в кров потрапляє аміак, скатол, індол і т.д. Наслідки гнильних процесів і запорів – це витіснення з належних місць внутрішніх органів: піднімається діафрагма – і зменшується дихання, затискається сечостатева система – і в ній виникають застійні явища, що призводять до запалень і дисфункцій (ерозії, ендометрит, запалення яїчників, цистит, нефрит, простатит, аденома простати і т.д.). Особливо страждає пряма кишка – передавлені вени випинаються кривавими вузлами (геморой).

Вся венозна кров проходить через печінку і якщо організм постійно отруюється токсинами гниття і шлаків, печінка втрачає здатність в повному обсязі виконувати свої функції (аж до гепатиту і цирозу). Незнезаражена кров знову розноситься по організму, а потім потрапляє в нирки, шлаки осідають в ниркових канальцях, що призводить до сечокам’яної хвороби, ниркової недостатності.
Страждає і лімфатична система, де шлаки з міжклітинної рідини і лімфатичних капілярів потрапляють в лімфатичні судини і лімфатичні вузли. Вся витончена система збору і викиду відходів забивається, закупорюється і починається самоотруєння організму.
Сто років тому Мечников вважав, що однією з причин процесу старіння людського організму є накопичення токсинів і шлаків. Він провів цікавий досвід: у кровоносну систему щурам вводили фільтрат фекалій і через півроку вони вмирали від найсильнішого артеріосклерозу (який викликав інфаркт або інсульт).
З великою вірогідністю кожен може визначити наскільки чистий його організм. Ось деякі ознаки внутрішнього забруднення: тьмяна шкіра, ламкі нігті і волосся, надмірна вага, почуття втоми, метеоризм, шкірні висипання (вугри і камедони), головний біль, дратівливість, печія, нудота, безсоння, погіршення пам’яті, депресія, порушення менструального циклу, запах з рота, наліт на язику, темні кола під очима, гіпертензія.
Здоровий глузд підказує – треба допомогти своєму організму позбутися відходів, а для цього очистити шлунок і кишечник, нирки та печінку. Оскільки наше тіло чудово налагоджена самовідновлювальна і саморегулююча система, то організм сам знайде можливості для оздоровлення (звичайно, при переході на здоровий спосіб життя і здорове харчування).

Величезне значення для видільної системи має достатній рух тіла. Ходьба в швидкому темпі протягом півгодини або більше, фізичне навантаження до поту (не до поту і занепаду сил) хоча б раз на день, навіть проста зарядка, що дозволяє не занадто різко рухатися і розминатися м’язам ніг, малого тазу, живота та спини – ось що дозволяє крові швидше рухатися в умовно застійних місцях організму, покращує вентиляцію легень і перистальтику кишечника, відкриває пори шкіри, а, отже, дозволяє швидше позбуватися від шлаків. Нагадаємо, що будь-який фізичний рух повинен супроводжуватися задоволенням (позитивними емоціями), а тому фізичні навантаження повинні бути спочатку невеликі, а збільшувати їх можна строго по самопочуттю.

Мікрофлора людського організму

Протягом свого життя ми стикаємося з величезною кількістю мікроорганізмів. Вони всюди: в повітрі, в продуктах харчування, у воді, на шкірі людини і у всіх його внутрішніх органах і поверхнях. За даними різних дослідників, в організмі людини міститься від чотирьох до шести кілограмів різних мікроорганізмів. В основному вони знаходяться в кишечнику, де сприяють переварюванню спожитої їжі.
Мікроорганізми діляться на три групи:

  • шкідливі або патогенні і умовно патогенні (приблизний переклад – «викликають порушення, хвороботворні», подлужнюють середовище проживання, кисле середовище їх пригнічує),
  • корисні або пробіотичні (приблизний переклад – «джерело життя, для життя», виділяють кислоти, лужне середовище їх пригнічує),
  • сапрофіти (дріжджі, деякі цвілеві грибки і бактерії, вони нешкідливі).

Дві перші групи в організмі знаходяться в стані боротьби. І лише від нас залежить, які з них будуть домінувати в організмі – шкідливі (патогенні) або корисні (пробіотичні).
Пробіотична мікрофлора синтезує вітаміни групи В і збільшує засвоєння інших вітамінів і різних мікроелементів, виділяє ферменти та інші біологічно активні речовини, які стимулюють процес травлення, руйнує клітини умовно патогенної мікрофлори, навіть тієї, яка проникає в систему кровообігу і ушкоджує судини, та сприяє корекції імунітету в організмі.
Домінування корисної мікрофлори (яку в сучасних умовах існування людини необхідно постійно вносити в організм) забезпечує слабокислу реакцію в товстому кишечнику. Тільки при цьому товстий кишечник починає виконувати свої функції.
Середовище в ньому стає слабокислим, при цьому інактивується патогенна та умовно патогенна мікрофлора. Інактивується також умовно патогенна мікрофлора, яка потрапила ззовні.

Пробіотичні мікроорганізми виділяють 70% необхідних для організму вітамінів, антиоксиданти, кислоти, ферменти та інші, біологічно активні речовини (за даними офіційної медицини, до 30% імунітету забезпечує кишечник).
За рахунок ферментів, які виділяють ці мікроорганізми, відбувається більш повне перетравлення їжі, засвоюються навіть сліди мікроелементів і інших поживних речовин.
Розкладаються токсини, які потрапляють з продуктами харчування, водою і т.д.

Порушення нормальної мікрофлори кишечника називається дисбактеріозом. При дисбактеріозі в ШКТ домінує умовно патогенна і патогенна мікрофлора. Відсутність мікрофлори взагалі (наприклад, в результаті тривалого лікування антибіотиками) – це дизбіозом.
Протягом тисячоліть дитина одержувала корисні мікроорганізми від матері, яка народжувала її природним шляхом і в першу годину життя годувала її молозивом. У родових шляхах і в перших дозах молозива, що передує молоку, у здорової жінки міститься повний набір нормальної пробіотичної мікрофлори. Зараз цей процес порушений. Це пологи через кесарів розтин, концентрація новонароджених у пологових будинках, часто інфікованих умовно патогенною мікрофлорою. Досить часто і у матері дисбактеріоз (відсутня корисна мікрофлора, яку необхідно передати дитині). Ця проблема з кожним новим поколінням загострюється.
На склад мікрофлори кишечника впливає, перш за все, грудне вигодовування дітей, що стимулює ріст і розмноження біфідо – та лактобактерій. У малюків, яких надто рано перевели на змішане або штучне вигодовування, підвищується ризик виникнення дисбактеріозу. Враховуючи, що все більше молодих мам не годують грудьми своїх дітей або у зв’язку з малою кількістю молока з другого місяця життя догодовують їх молочними сумішами, можна прогнозувати погіршення здоров’я населення.
Відомі випадки, коли дитину з народження помістили в стерильних умовах, годували стерильною їжею. Однак після її переміщення в природні умови вона починала хворіти різними захворюваннями (навіть невинна сінна паличка викликала пневмонію). Зазвичай дитина гинула, не доживши до 16 років. Це відбувалося внаслідок зниженого імунітету, викликаного дизбіозом.

Ми не можемо жити в стерильних умовах і тому ми можемо успішно боротися з патогенними та умовно патогенними збудниками, лише використовуючи наших природних помічників – корисні пробіотичні мікроорганізми. Вони не тільки інактивують токсини, що виділяються шкідливою мікрофлорою, але і виділяють речовини, які її гублять. Пробіотики виділяють речовини, які підвищують імунний статус організму людини.
Дисбактеріозом за даними офіційної медицини в більшій чи меншій мірі страждає близько 90% населення. Причини його появи – ті ж, що і у зашлакованості організму. Це неправильне харчування, відсутність живої їжі, широке використання синтетичних консервантів, барвників, згущувачів, цукрозамінників. Негативно впливає також очищена рафінована їжа (у тому числі білий хліб, цукор, рафінована рослинна олія), з якої вилучені вітаміни, мікроелементи, клітковина, яка є середовищем проживання і основною їжею корисних мікроорганізмів. За даними деяких дослідників в даний час людина отримує тільки 4% від тієї клітковини, яка йому необхідна. Серйозною причиною дисбактеріозу є всі захворювання, а особливо їх лікування синтетичними препаратами та антибіотиками на тлі нестачі вітамінів, ферментів, органічних кислот та інших біологічно активних речовин. Також негативно діють погані екологічні умови, постійні стреси, будь-які харчові отруєння, втома, недосипання, депресії.
Відомий цілитель Г. А. Гарбузов вважає, що при порушенні обміну речовин, пов’язаних з дисбактеріозом і дизбіозом, може виникнути близько 100 захворювань. Ось деякі з них: аденома простати, анемія, артрит, артроз, бронхіальна астма, варикозне розширення вен, гайморит, гастрит, гіпертонія, діабет інсуліннезалежний, інсульт, інфаркт міокарда, шкірний свербіж, кашель, ожиріння, панкреатит, жовчо – і сечокам’яна хвороби, стенокардія, тромбози, тромбофлебіти, фіброміома і мастопатія.
Найпоширеніші захворювання в сучасному світі – це серцево-судинні (стенокардія, гіпертензія, інфаркт міокарда). Саме вони є найбільш частою причиною смерті. А розвиваються вони при появі артеріосклерозу – поступового утворення нашарувань жиру (так званих холестеринових бляшок) в артеріях ..

Холестерин взагалі – потрібна речовина для нормального обміну речовин в організмі, для організму він необхідний. Холестерин є жироподобна, наче віск, речовина. Він належить до сімейства жирів, званих ліпідами. Це найважливіший компонент клітинних мембран і входить до складу всіх клітин. Він бере участь у виробленні стероїдних гормонів, синтезу вітаміну Д та виробленні жовчної кислоти. Основна кількість холестерину виробляється печінкою і кишечником. І невелику частину холестерину організм отримує з продуктів тваринного походження.

Ось тут-то і підстерігає небезпека. Якщо людина не дотримується здорового способу харчування і споживає в основному тваринну, а не рослинну їжу, кількість холестерину збільшується, порушується його нормальний обмін в організмі – отже, він починає відкладатися, і в першу чергу на стінках судин.
Ще однією причиною утворення холестеринових бляшок є дисбактеріоз, коли домінування патогенної мікрофлори в організмі викликає порушення на стінках кровоносних судин. Щоб судина не пошкодилася – з’являється холестеринова латка (з холестерину, який постійно присутній в крові). Однак краї її нерівні, і холестерин, що циркулює в крові, починає відкладатися, щоб зрівняти край. Поступово виростає холестеринова бляшка, яку досить добре видно.
Чим більше жирних речовин відкладається на стінках судин, тим товстіші і твердіші стають бляшки і поступово звужують просвіт артерій і їх еластичність. Цей процес починається з 20 років, а до шістдесяти років стінки судин починають набувати схожість з яєчною шкаралупою. Ось звідки і гіпертонія (тиск кровотоку підвищується, щоб забезпечити організм киснем, незважаючи на звуження судин), і інсульти, інфаркти, тромбоз (крихкі судини не витримують тиску і лопаються, а далі виникають тромби).

Таким чином, серцево-судинні захворювання – це наслідок дисбактеріозу. При перших симптомах появи бляшок (невеликі скачки тиску), щоб згодом не отримати інфаркт чи інсульт, ви повинні почати поповнювати ряди наших природних захисників – постійно вживати пробіотичні (у тому числі які містять біфідо – і лактобактерії) продукти харчування для оздоровлення всього організму. Корекція дисбактеріозу – це профілактика перерахованих вище захворювань.
Перш за все, в організмі необхідно створити сприятливі умови для розмноження пробіотиків – вживати в їжу пребіотики (приблизний переклад – «попередники життя», це речовини, які не перетравлюються в організмі людини, а є середовищем існування і їжею пробіотичних мікроорганізмів). Найбільш доступні і дешеві пребіотики – клітковина, або харчові волокна. Вони і містяться в рослинній їжі (неочищеному зерні та кашах “Здоровяк” з нього, сирих овочах і фруктах), якою в нашому щоденному раціоні має бути не менше 80%. До того ж грубі харчові волокна здатні механічно очищати кишечник (такий своєрідний природний «йоржик» для шлунково-кишкового тракту).
Заглянувши в історію життя різних народів, можна навести кілька прикладів адаптації до патогенної та умовно патогенної мікрофлори. Ось один з них. Монголи, які живуть у вогнищах природної інфекції чуми, сибірської виразки і т.д., протягом сотень років не знали жодної епідемії. Вони постійно вживали в їжу напої, багаті пробіотичними мікроорганізмами. Це кумис, кефір, курунга, айран. Значить, постійне вживання продуктів харчування, що містять пробіотичну мікрофлору, може скорегувати дисбактеріоз і сприяти посиленню імунітету, тобто зберегти в будь-яких умовах наше здоров’я.
Оздоровлення шлунково-кишкового тракту кашами «Здоровяк» серії Пробіотик
Більше 90% всіх захворювань пов’язано з неправильною роботою шлунка і кишечника. На це вказують різні напрями східної медицини та сучасні цілителі – академік Б. Б. Болотов, доктор медичних наук І. П. Неумивакін, Г. А. Гарбузов, Г. П. Малахов та інші. Отже, без очищення кишечника неможливо оздоровлення і інших органів.

Способів очищення ШКТ безліч – голодування, дієти, клізми і т.д. Все це ви можете самостійно знайти в книгах. Ми пропонуємо для очищення ШКТ і оздоровлення всього організму використовувати каші «Здоровяк» в тому числі серії Пробіотик. Це каші з цільнообробленого зерна злакових, містять 30% клітковини, яка покращує роботу кишечника, не дають утворюватися каловим каменям, є середовищем існування корисної мікрофлори. Каші серії Пробіотик вже в процесі свого виготовлення містять корисну мікрофлору.
У них знаходяться корисні пробіотичні мікроорганізми, що знаходяться в національних напоях: кефір індійських йогів, курунга, айран, індійський морський рис. Симбіотичні асоціації цих заквасок складалися протягом не одного століття і містять сотні штамів різних пробіотичних мікроорганізмів. При приготуванні (додаванні теплої води або молока) ці мікроорганізми оживають (переходячи зі стану анабіозу в активний), починають розмножуватися, виділяють ферменти, вітаміни та інші, біологічно активні речовини. Каша стає живою. Під дією ферментів мікроорганізмів в кашах розпушується клітковина, білки переходять в амінокислоти. Крохмаль перетворюється в глюкозу. При харчуванні такою їжею організм різко скорочує витрати на травлення, і добре переварена їжа значно краще засвоюється організмом. При цьому не буде йти накопичення поживних речовин в резерв, що сприяє зниженню ваги. Отже, каші серії Пробіотик більш ефективно вирішать проблему регулювання мікрофлори кишечника.
Для приготування живої пробіотичної їжі достатньо порцію (3 столові ложки) каші серії Пробіотик покласти в склянку, залити теплою водою до консистенції сметани і поставити в тепле місце на добу для зброджування. Каші «Здоровяк», що містять харчові волокна, є пребіотиками (ідеальне місце для розмноження корисної мікрофлори).
Другий спосіб приготування живої каші, додатково збагаченої білком і жирами: у склянку молока додати 3-4 столові ложки каші Пробіотик, час заквашування 10-12 годин (при цьому продукт набуває кислий смак), вживати без обмеження протягом дня, але більш ефективно у час вечері. Якщо по закінчення строку заквашування кислого смаку не з’явилося – це означає, що використовується молоко містить консерванти.
Нижче вказано декілька цілющих продуктів харчування, які з неї можна приготувати. Всі вони містять ферменти: ліпазу, яка зменшує вміст холестерину в крові і прибирає бляшки та інші ліпіди; протеїназу, яка розщеплює білок до вільних амінокислот (потрапляючи в кров, а потім у клітку, вони є будівельним матеріалом для побудови специфічних білків людського організму); амілазу, яка розщеплює крохмаль до простих цукрів (при цьому знижується навантаження на підшлункову залозу і печінку).
Головною метою запровадження з продуктами харчування пробіотичної мікрофлори – це прагнення створити їх домінування по відношенню до умовно патогенної і патогенної мікрофлори. Для досягнення цієї мети необхідно домогтися приживлюваності введеної мікрофлори. Чим більше використано видів пробіотиків, тим вище ефект приживання. Пробіотики національних напоїв айран, курунга, індійський морський рис, кефір індійських йогів відповідають цим вимогам.
Як вже зазначалося вище, Самари підприємство ТОВ “НПТ Сузір’я” налагодило випуск каш “Здоровань”, які містять пробіотики в сухому вигляді: індійський морський рис, айран, курунга, кефір індійських йогів. Виробляються три види каш “Здоровяк” – Пробіотик:
 
Резюме

Для кожного з нас і для суспільства в цілому дуже важливо досягти стану здоров’я. Це не тільки відсутність захворювань, а добробут у всіх сферах життя. Здоров’я тіла дозволяє людині отримати благополуччя в усьому, тому такі важливі здоровий спосіб життя і здорове харчування.
Правильне харчування передбачає присутність в щоденному раціоні 80% рослинної їжі. Традиційно на Русі – це вживання в їжу каш і овочів. Нові сучасні каші, збагачені пробіотичної мікрофлорою – це каші серії Пробіотик. Вміст у них корисної мікрофлори дозволяє очищати кишечник і оздоровлювати в кінцевому результаті всі органи і системи організму людини, створювати домінування корисної пробіотичної мікрофлори в кишечнику і тим самим позбавлятися від самих різних недуг, у тому числі від таких грізних, як дисбактеріоз і серцево-судинні захворювання .
Шановні читачі, якщо ви почнете за запропонованою схемою оздоровлювати свій організм, то в майбутньому не будете страждати від різних недуг. Літнім (у них в організмі вже відбулися незворотні зміни) доведеться постійно споживати цю продукцію, звичайно, з нетривалими перервами.

І наостанок хочеться ще раз нагадати – людина сама створює собі хвороби, тому тільки сам і може зцілитися. Цілісність – ось головна умова благополуччя. Цілісність створюється позитивним ставленням до свого життя – позитивними почуттями та емоціями, позитивним ставленням до руху та діяльності, позитивними харчовими відчуттями. Найсприятливіше для організму споживання їжі – це знати міру в кількості споживаних продуктів і правило споживання якісної – «живої їжі».

Бажаю Вам успіху і задоволення на шляху самооздоровлення.

                                                                                                                                     Інженер – біотехнолог Володимир Васильович Тюменцев
м. Іркутськ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *