Якщо людина твердо вирішила зайнятися здоровям і очищенням організму, то вона з радістю та ентузіазмом сприймає новину про появу цього продукту і можливості його вживати. докладніше

Унікальність макробіотики «Здоровяк» полягає в тому, що вона приготована з цілісного митого зі збереженням оболонки зерна, за особливою запатентованою технологією докладніше

При харчуванні макробіотикою вирішуються найрізноманітніші проблеми зі здоров’ям. Розроблені схеми оздоровлення докладніше

Харчування сучасної людини має бути функціональним. Це означає, що продукти, які ми вживаємо щодня, повинні не тільки приносити задоволення і забезпечувати організм поживними речовинами, а й виконувати докладніше

Схуднути і повернути втрачене здоров’я - без виснажливої дієти для схуднення, без голоду, без подальшого повернення до колишньої ваги. Струнка фігура, модний силует, почуття впевненості, відсутність комплексу неповноцінності. докладніше

Унікальна методика, за допомогою якої можна позбутися від важких захворювань в будь-якому віці докладніше

Вміст життєво важливих харчових речовин у макробіотиці

Середні значення на 100 грам макробіотики такі:

білків: 13-15 гр. жирів: 1.5 гр. вуглеводів: 57-65.5 гр. харчових волокон: 20-25 гр. енергетична цінність: 290-320 ккал.

В 100 г продукту  «Самарський здоровяк» міститься 800 мкг вітаміну В9 (фолієвої кислоти), що в 2 рази більше (200%) від встановленого рівня фізіологічної добової потреби, рекомендованої спеціальною комісією експертів ВООЗ (для підлітків від 13 років і старше — 400 мкг на день) (МР 2.3.1.2432-08); заліза — 26,26 мг (потреба 18 мг), що значно перевищує добову потребу; селену — 50 мг (потреба — 55мг), що наближається до добової потреби.

Біотехнологічні дослідження: в 100 гр. продукту «Самарський здоровяк» в 23 рази в порівнянні з борошном пшеничним першого сорту і в 15 разів у порівнянні з борошном житнім міститься більше фолієвої кислоти (ФК).

Вуглеводи і клітковина

Поряд з білками і жирами вуглеводи переважно відіграють роль постачальників енергії.

Але й так звані неперетравлювані вуглеводи — клітковина — також грають важливу роль в харчуванні. Харчові волокна стимулюють перистальтику шлунково-кишкового тракту, адсорбують токсичні речовини і холестерин, забезпечують оптимальні умови для життєдіяльності нормальної мікрофлори кишечника.

Вуглеводи взаємодіють в печінці з багатьма отруйними сполуками, переводячи їх в нешкідливі і легко розчинні речовини. Цим вони виконують структурно-пластичну і захисну функції.

Особливо багато вуглеводів необхідні нашому мозку, але це зовсім не означає, що потрібно в неймовірних кількостях поїдати цукор у всіх його видах.

У залежності від складності будови, розчинності, швидкості засвоювання вуглеводи харчових продуктів діляться на:

 • прості вуглеводи — моносахариди (глюкоза, фруктоза, галактоза), дисахариди (сахароза, лактоза). До них відносяться і ізольовані або концентровані вуглеводи — у продуктах харчування, які зазнали хімічної обробки, у рафінованому цукрі і солодощах.
 • складні вуглеводи — полісахариди (крохмаль, глікоген, пектинові речовини, клітковина). Це комплексні вуглеводи, що містяться в натуральних продуктах.

Прості вуглеводи легко розчиняються у воді і швидко засвоюються. Вони мають виражений смак і відносяться до цукру.

Сахароза — це всім відомий білий, але, на жаль, з поживно-фізіологічної точки зору не маючий цінності звичайний цукор. Складається він з глюкози і фруктози.

Рафінований цукор. Продукти, з яких отримують цукор, піддаються температурній обробці, що вбиває в ньому ензими, вітаміни і мінерали.

До рафінованих цукрів  відносяться і сорбіт, ксиліт, декстроза (кукурудзяний сироп плюс сахароза). Декстроза — найагресивніший цукор. Його зазвичай додають у оброблену для тривалого зберігання їжу (морозиво, крекери, кока-кола, і тисячі інших продуктів).

Що ж поганого в такому цукрі? Якщо дитина або дорослий пристрастився до солодощів — це не менш небезпечно, ніж пристрасть до алкоголю. Спочатку солодко, а потім повна залежність — весь час хочеться ще і ще. Від цього у багатьох дітей і дорослих ласунів з’являється швидка стомлюваність, головні болі (мігрені), безсоння, дратівливість, депресія, запаморочення, погіршення зору, болі в животі і найстрашніше — серйозна надбавка у вазі, а значить порушення обміну речовин і хвороби.

Надмірне споживання вуглеводів веде до підвищення цукру в крові (надмірне навантаження на підшлункову залозу), частина їх не може бути використана організмом і йде на утворення жиру. Розповнілі люди їдять не так багато, але порушений обмін речовин викликає дисбаланс між введенням і виведенням з організму незасвоєних речовин. Так починають утворюватися відстійники в тілі: жирові поклади, целюліти.

Надлишок жиру призводить до розвитку атеросклерозу і пов’язаних з ним серцево-судинних захворювань. Крім того, підвищується алергічна чутливість організму.

Найстрашніший вплив, який штучні і рафіновані цукри чинять на наше здоров’я: сприяють утворенню пухлин мозку та атеросклерозу. Тому не захоплюйтеся солодощами, в них містяться штучні, синтетичні цукри.

Надлишок цукру негативно позначається на функції кишкової мікрофлори. При цьому підвищується питома вага гнильних мікроорганізмів, посилюється інтенсивність гнильних процесів у кишечнику, розвивається метеоризм. Встановлено, що в найменшій мірі ці недоліки проявляються при споживанні фруктози.

Якщо ж послідовно почати виключати вживання цих продуктів і налаштувати своє харчування, перш за все, звернувши особливу увагу на свіжі овочі, фрукти, салат, картоплю, продукти з цільних зерен, бобові, горіхи і сир, то розлади поведінки підуть на спад.

Комплексні вуглеводи

Нашому організму, так само як і нашому мозку, корисні тільки комплексні вуглеводи (полісахариди). Вони потрапляють в організм лише через їжу, яка містить білки, тим самим повністю задовольняючи потребу організму у вуглеводах.

Людський організм не в змозі робити занадто великі запаси глюкози і тому потребує її регулярного поповнення. Але це не означає, що потрібно їсти глюкозу в чистому вигляді. Набагато корисніше вживати її в складі більш складних вуглеводних сполук, наприклад, крохмалю, який міститься в овочах, фруктах, зернових. Всі ці продукти, крім того, є справжнім джерелом вітамінів, клітковини, мікроелементів і інших корисних речовин, що допомагають організму боротися з багатьма хворобами. Полісахариди повинні становити більшу частину всіх вуглеводів, які надходять до нашого організму.

Особливо багато подібних вуглеводів у волокнах рослин. Тому вже один прийом їжі, що складається в основному з сирих або варених овочів, може майже повністю задовольнити денну потребу організму в речовинах, які є джерелами енергії.

Для головного мозку і нервової системи особливо цінні полісахариди саме через досить тривалий час для їх перетравлення. Відбувається це завдяки рослинним волокнам (баластовим речовинам) — не всі молекули глюкози відразу надходять в кров через стінки кишок, а проникають туди повільно, але безперервно. Тим самим підтримується постійний рівень цукру в крові, не викликаючи сильне виділення інсуліну з неминучим зниженням рівня цукру в крові, а мозок регулярно забезпечується необхідним йому підживленням. При цьому  посилюється концентрація уваги, пам’яті і жвавості розуму. У здорових людей надмірне споживання харчових волокон може призвести до метеоризму і зниження засвоєння білків, жирів і мінеральних речовин.

Нестача вуглеводів у харчуванні приводить до зниження маси тіла. І якщо ви поставили собі мету схуднути, виключивши  з раціону харчування вуглеводи, пам’ятайте: як джерело енергії в цьому випадку організм починає використовувати жири й білки. У результаті відбувається порушення обмінних процесів.

Недостатнє споживання харчових волокон призводить до розвитку закрепів і збільшення ризику виникнення поліпів і раку товстої кишки. Злаки, овочі, фрукти, картопля і горіхи забезпечують наш організм достатньою кількістю складних вуглеводів. Це дозволяє не тільки забезпечити головний мозок оптимальним харчуванням, а й знизити ризик виникнення захворювань цивілізації — інсульту, ішемічної хвороби серця, атеросклерозу, діабету і деяких видів ракових захворювань. Для цього потрібна одна умова — їжа повинна містити якомога менше жиру.

Каша «Здоровяк» містить складні вуглеводи, які є джерелом енергії для організму. Після засвоєння складних вуглеводів організмом не залишається ніяких продуктів згоряння або шлаків.

Якщо наш сніданок складається з простих вуглеводів (солодкої здоби і солодкої кави), рафінованих продуктів, — організм отримує багато швидкозасвоюваних вуглеводів і стрибок рівня цукру в крові, який змінюється швидким спадом і почуттям голоду. Перевантажується підшлункова залоза, так як їй доводиться виділяти багато інсуліну для переробки рафінованих цукрів. У результаті цього відбувається зниження рівня цукру, кількість якого падає навіть нижче норми, виникає внутрішня напруга і голод. Тому хочеться ще і ще, з’являється залежність, пристрасть до солодощів. Від цього з’являється швидка стомлюваність, головні болі, дратівливість, депресія, запаморочення, погіршення зору і найстрашніше — серйозна надбавка у вазі, а значить порушення обміну речовин і хвороби. Найстрашніший наслідок, який штучні і рафіновані цукру чинять на наше здоров’я, це той, що їх вживання може вести до цукрового діабету, сприяти утворенню пухлин мозку та атеросклерозу.

Якщо ж на сніданок приготувати повільно засвоювані складні вуглеводи, наприклад, цільнозернову кашу, такий сніданок зможе енергетично «підтримувати» організм протягом дня. Немає великого навантаження на підшлункову залозу, що утримує ваш організм від цукрового діабету.

У кашах в якості основної сировини вибране цільне (з оболонками) мите зерно: пшениці, жита, гречки, вівса, рису, проса, кукурудзи, гороху, сочевиці — 34 різних складів з фітокомпонентами. З однієї порції каші Ви отримуєте добову норму клітковини (харчових волокон, вітамінів і мікроелементів). Клітковина, яка міститься в кашах «Здоровяк», видаляє з кишечника всі шкідливі речовини і відновлює мікрофлору кишечника. Каші «Здоровяк» — на сьогоднішній день перше функціональне макробіотичне харчування.

Природа сама створила неповторні композиції, що забезпечують життя, а значить надійніше спиратися в харчуванні на вживання природних продуктів. І одним з головних — ситних, поживних, простих у приготуванні страв, є КАША «Здоровяк»!

Клітковина — це щось на зразок прибиральниці в нашому організмі. Її сумлінна робота дозволяє запобігти серцево-судинним захворюванням. Це — головний бич людства ХХI століття. Діабет і проблеми зі шлунком, що починаються із звичайної печії, теж обходять людей, в чиєму раціоні багато клітковини. Крім того, це профілактика ракових захворювань. На жаль, 90% нашого раціону складають продукти, що не містять клітковину взагалі: м’ясо, молочні продукти, риба, яйця і т.д. .. Нижче наведені дані про вміст клітковини в різних продуктах (на 100 р.).

Висівки 44,0 Мигдаль 14,0 Соєві боби 14,3 Зелений горошок 12,0 Цільна пшениця 10 Хліб з борошна грубого помелу 9,7 Арахіс 8,1 Боби 7,0 Ізюм 6,8 Коричневий рис 5,5 Неочищений рис 5 Груша з шкіркою 4,0 Сочевиця 3,8 Зелень (в середньому) 3,8 Морква 3,1 Брокколі 3,0 Редис 3,0 Яблука неочищені 2,0 Капуста 2,9 Гриби 2,5 Топінамбур 2,4 Борошно вищого гатунку 2,0 Картопля 2,0 Гарбуз 1,04 Баклажани 1,2 Буряк 0,9 Помідори 0,84 Рис очищений 0,8 Огірки старі 0,72 Грейпфрут 0,6 Огірки молоді 0,55 Апельсиновий сік 0,5 Диня 0,4 Цукор 0,0

Дієтологи рекомендують щодня споживати від 15 до 40г клітковини в залежності від того, наскільки людина стежить за своїм здоров’ям. Наші предки, що харчувалися в основному кашами, щодня отримували від 25 до 60 г клітковини. Бажано, щоб щоденна норма клітковини складала 35 г.

Давно вже було доведено, що дієта, насичена клітковиною, сприяє поліпшенню фізичного самопочуття. Тепер же з’явився реальний доказ того, що клітковина корисна і для здоров’я психічного. Поради та рекомендації по споживанню клітковини:— Починайте день з каші, багатою клітковиною — Овочі та фрукти їжте в сирому вигляді — Додавайте в кашу свіжі фрукти — ви збільшите кількість клітковини на 1-2 грами.

Білки і амінокислоти

білки і амінокислотиТак що ж таке білки? Це активні учасники обміну речовин, будівельний матеріал в оновленні клітин і тканин. Білки:

 • захищають організм від мікробів і вірусів, беручи участь у виробленні антитіл;
 • регулюють енергобаланс, особливо при великих навантаженнях або при дефіциті в їжі жирів і вуглеводів,
 • забезпечують ріст, розмноження і повноцінний розвиток організму, особливо нервової системи, регулюючи подразливість і реакції на зовнішні подразники;
 • входять до складу гормонів, м’язів і інших тканин;
 • разом з вітамінами і мікроелементами є біологічними каталізаторами — ферментами;
 • формують здатність вищої форми руху матерії — мислення;

Роль білків у забезпеченні організму енергією мала: вони становлять лише 10-15% загального енергетичного балансу. Будова білків в клітинах і тканинах різноманітна. У кожному з них міститься строго упорядкований набір амінокислот. Природні білки складаються з 22 амінокислот, з яких 8 є незамінними, тобто в організмі вони не утворюються. Найменше пошкодження структури білкових молекул веде до важких порушень життєдіяльності організму. Тому амінокислотний склад їжі повинен бути завжди збалансований. Як же встановити цю рівновагу?

Сучасні дослідження показують, що дорослій людині необхідно всього 23-25 г білку на день. Багато людей перевищують цю кількість, змушуючи організм витрачати дорогоцінну енергію життя, яка може бути використана на очищення (тобто самовідновлення організму).

Існує закон: при будь-якому надлишку білка в організмі людини (чи тварини) білок повинен бути спалений, навіть якщо організм не потребує теплоутворення. Це необхідно, тому що незасвоєний білок перетворюється на отруйні речовини (птомаіни). На утилізацію білка — вимушене його знищення — йде енергія організму. Для спалювання надлишку жирів і вуглеводів не вистачає енергії і ці речовини відкладаються в тілі неперетравленими, дуже скоро перетворюються на токсини. Це веде до зайвої ваги, огрядності, серцево-судинних і онкологічних захворювань. Надлишок білкової їжі небажаний, так само як і її недолік. Надлишок підвищує збудливість центральної нервової системи, залоз внутрішньої секреції, збільшує відкладення жиру в печінці, погіршує апетит.

Порушення білкового обміну в організмі можна визначити вивченням азотистої рівноваги. Білки служать єдиним джерелом засвоюваного організмом азоту. Треба врахувати кількість азоту, що надходить з харчовим білком і виведеного з сечею. В нормі у дорослих спостерігається азотиста рівновага — позитивний азотистий баланс (надходження і виведення азоту однакові). Негативний азотистий баланс виявляється у людей, які тривалий час одержують їжу з недостатньою кількістю білка або азоту з білком надходить достатньо, однак він погано засвоюється. Виникає розпад власних білків організму і його виснаження. Це грізна ознака порушення здоров’я.

Традиційно вважається, що м’ясо — основне джерело білка. Але звідки беруть білки (протеїни) для себе самі сильні тварини на планеті: слон, бик, кінь, мул, буйвіл — які їдять траву, листя, фрукти? Срібляста горила сильніше людини раз в 30, але вона харчується тільки зеленню і фруктами.

Всі поживні речовини утворюються в царстві рослин. Тварини не можуть самі створювати джерело протеїну (білку) — амінокислоти. Тільки рослини здатні синтезувати амінокислоти з повітря, води, світла, елементів Землі. А тварини і люди залежать від рослинного протеїну і отримують його безпосередньо, коли їдять рослинну їжу або побічно, коли їдять м’ясо травоїдних тварин. Саме тому хижі тварини не їдять м’ясо хижаків, вони інстинктивно вживають в їжу травоїдних.

Тому в наше меню бажано вводити рослинну їжу, багату амінокислотами: злакові, фрукти, овочі, насіння. Такий набір необхідних людині речовин, міститься в каші «Здоровяк». Це продукт харчування, який наповнює ваш організм всіма необхідними елементами для життя людини, в організмі менше енергії витрачається на переробку, вивільняється необхідна енергія для відновлення організму.

Ми не тільки харчуємося, але й паралельно оздоровлюємось!

Ми отримуємо не тільки необхідні продукти, які приготовлені в природному вигляді з оболонками: пшениця, жито, гречка, овес, рис, просо, кукурудза, горох, сочевиця … Каша ще містить вміло підібрані натуральні фітокомпонети: насіння розторопші, льону, топінамбуру, порошок спіруліни, ламінарії; кедрові горішки з оболонкою, кавунове насіння, квітковий пилок, перга, шипшина, гарбуз, волоський горіх … Наш організм отримує рослинні протеїни, менше енергії йде на їх перетравлення. Для нашого організму важливі всі компоненти: вітаміни, мікроелементи, вуглеводи, жирні кислоти, ферменти, клітковина, вода і т.д. І унікально те, що у складі каші «Здоровяк» все це присутнє у необхідній кількості!

Жири та холестерол

жири та холестеролЖири — це ліпіди, велика родина масел, різних жирових субстанцій, включаючи жирні кислоти, холестерол і ліпопротеїни — сполуки холестеролу з білком. Жирова тканина тварин і жирова тканина людини є свого роду відстійниками, тобто в жировій тканині організм відкладає і накопичує найрізноманітніші токсичні речовини. У першу чергу — хімікати, які застосовуються в сільському господарстві і в побуті. Ці хімікати, накопичені в жирі тварини, потрапляють в організм людини разом з їжею. Жири, що надійшли в наш організм з м’ясом тварин, містять в собі не тільки жирні кислоти, ліпіди і холестерол, але і цілий ряд токсинів (отрут).  А наше здоров’я залежить від того, наскільки добре ми допомагаємо організму звільнитися від продуктів інтоксикації: пестицидів, шлаків, антибіотиків і гормонів, що проникли до нас разом з м’ясом тварин.

Жири поділяються на:  тверді — «насичені жири»  і  рідкі — «ненасичені». «Насичені жири» твердіють при кімнатній температурі. Це, в основному, жири тваринного походження: вершкове масло, жовток яйця, жир яловичини, баранини, свинини, а також кокосовий і пальмовий жир. Головна частина «насичених жирів» — холестерол. На підставі цього їх вважали небезпечними. Але, крім твердих, «насичених жирів», є жири, які залишаються рідкими при кімнатній температурі. Це маргарин, кукурудзяна олія, бавовняна та інші з низькою кількістю холестеролу. Їх вважали довгий час менш небезпечними.Однак це зовсім не так. Все залежить від того, скільки, як, коли, з чим, в якому вигляді ми їх вживаємо. Ще існують мононенасичені жири: оливкова олія, масло каноли, лляна та ін рослинні масла, в яких ефект холестеролу відсутній. І ці жири нам необхідні. Як бачите, проблема жирів не менш важлива, ніж проблема білків. Виявляється є жир — шкідливий, небезпечний для здоров’я, а є — життєво необхідний. Ми з’їдаємо дуже багато шкідливого жиру, особливо коли їмо поза домом, і разом з тим вживаємо мало жиру, життєво необхідного для організму — для наших клітинних мембран, для нормальної роботи клітин, чіткого функціонування організму.

Насичені жири.

Чим же шкідливі для нас насичені жири?

Тверді, насичені жири, крім холестеролу, містять у собі так звані стеаринові кислоти. Стеаринових кислот дуже багато в червоному м’ясі, шоколаді і какао. Ці кислоти обволікують еритроцити, червоні кульки нашої крові, які розносять кисень по всьому організму. І тим самим погіршують процес постачання киснем головного мозку, серця та інших життєво важливих органів, блокують капіляри. Це призводить до захворювання крові, інсультів, інфарктів. Стеаринові кислоти ускладнюють роботу травного тракту. Клейкий жирний стілець, мажучи унітаз, вказує на високу концентрацію стеаринових кислот у кишечнику. Холестерол — головна складова твердих (насичених) жирів. Ми звикли вважати, що холестерол — це ворог судин, провокатор, що викликає в організмі серцево-судинні та інші хвороби. Але сучасні наукові дослідження доводять, що це не так. Холестерол — це натуральна субстанція, необхідна для нормального функціонування організму. Він, як це не парадоксально, грає важливу роль у збереженні стінок і оболонок клітин, він просто необхідний для змащення судинної системи багатокілометрової капілярної траси. Він потрібен також для формування жовчних кислот, необхідних при перетравленні живому організму. Холестерол також необхідний для формування вітаміну D, він відповідає за вироблення в організмі сотень гормонів, що грають важливу роль в загальному балансі здоров’я людини.

Холестерол (Холестерин)

В організмі холестерол (холестерин) використовується для побудови мембран клітин, в печінці холестерин — попередник жовчі, холестерол бере участь у синтезі статевих гормонів, у синтезі вітаміну D.

Холестерол — це не жир, а кристал. Цей кристал впивається в стінку судини і вже навколо такого подразника починає відкладатися жир, утворюючи такі ненависні нам «бляшки» з холестеролу і жиру. Організм засвоює всього 80 міліграмів холестерину в день, і досягти нормального рівня холестеролу можна лише понизивши рівень споживання жиру. У той же час є групи людей з дуже низьким холестеролом. Це ракові хворі, бо ракові клітини втрачають здатність виробляти холестерол самостійно і вони забирають його з крові. Таким чином, відбувається штучне зниження холестеролу, що пов’язане з серйозними наслідками. Холестерол ділиться на «хороший» і «поганий», хоча поділ примітивний.

Фахівці виділяють види холестеролу: LOL — «поганий» холестерин. Ми отримуємо його, вживаючи продукти тваринного походження. NOL — «хороший» холестерин. Присутність його в крові допомагає знизити рівень поганого холестерину. Міститься цей «хороший» холестерин, головним чином, в цільних зернах, овочах, овочевій олії і рибі. Чим вищий цей «хороший» холестерин, тим нижчий загальний рівень холестерину в крові, і тим нижчий ризик серцево-судинних захворювань. Багато хто вважає, що рослинну олії можна вживати стільки, скільки хочеться: у ній мало холестеролу. Але це не так. Після вживання рослинні масла продовжують залишатися в кров’яному руслі більше 20 годин. За ці години масло встигає обволікати червоні кров’яні кульки — еритроцити, сприяючи їх склеюванню, створюючи перешкоди для циркуляції крові. При цьому наші тканини позбавляються кисню на тривалий період часу. Тому думати, що коли ми вживаємо більше рослинних масел замість тваринних жирів —  рівень холестерину в крові знижується, —  невірно. Досліди показали, що немає таких рослинних олій, які в союзі з холестеролом не блокували б судини: тільки одні масла ушкоджують судини більше, інші менше.

Надлишок холестеролу відкладається на стінках судин, чим сприяє прояву артеріосклерозу — інфарктам. Крім того, якщо в організмі накоплюється надлишок жиру, то з часом він відкладається в печінці і може стати причиною злоякісного переродження тканини (рак). У боротьбі з холестерином важливу роль відіграють солі магнію і ін мінералів. Багата холестерином їжа (червоне м’ясо, яйця) містить лецитин, який попереджає накопиченню холестерину в стінках артерій. Тому якщо у вас в крові високий холестерин і присутній у крові лецитин, то він не дасть холестерину випасти в осад. Яйця у великих кількостях не викликають артеріосклерозу.

Справжньою причиною відкладення холестерину на стінках артерій є надлишок простих вуглеводів в крові. Саме рафіновані вуглеводи сприяють його відкладенню і формують склеротичні бляшки. Ось так і утворюється негативна взаємодія вуглеводів і жирів. Особливо слід уникати жирів, підданих температурній обробці. Теплова обробка жирів скручує, сплітає жирові молекули,  при цьому втрачаються вітаміни і мінерали.

Потрібно уникати вживання гідрогенізованих жирів, тому що вони в процесі технологічного отримання вступають в контакт з важкими металами, токсичними для організму. Процес гідролізаціі перетворює рідкі рослинні олії в насичений твердий жир. Його відбілюють, надають йому колір, запах за допомогою хімічних добавок. Таким чином рідка кукурудзяна олія перетворюється в густий всім відомий маргарин. Його використовують для виготовлення незліченної кількості кондитерських виробів. Великі проблеми виникли з рослинними оліями, коли їх почали перетворювати на маргарин. Маргаринові жири переходять з крові в тканини, насичуючи їх, що сприяє злоякісному переродженню клітин.

Що ж робити? Який жир для харчування слід вибрати?

Ніякий! Нам не потрібні жири, нам потрібні жирні кислоти. Кращий рівень жиру той, який ми отримуємо, з’їдаючи безпосередньо свіжі овочі та комплексні вуглеводи. Саме тому Герберт Шелтон радив салати заправляти не олією, а капустяним або овочевим соком і  як уступку звичкам можна вживати оливкове масло, але холодного пресингу, а також лляне. Організм отримує жири від зернят, горіхів, насіння і надлишку вуглеводів. Дієта, що містить 65% жиру, вже за 2 тижні викликає діабет у 70% людей. І навпаки: 50% діабетиків, що харчуються макробіотичним харчуванням, можуть перестати потребувати інсулін через 4 тижні після зміни дієти. Вживання моркви і фруктів знижує інфаркти на 60%; вживання овочів і риби — на 40%. Червоне м’ясо, сухі ковбаси, олія, жири підвищують ризик інфаркту. Людям, що перенесли інфаркт, потрібно негайно переходити на природну дієту, і чим раніше, тим краще.

Підводячи підсумок про жири, слід виділити наступні моменти:

 • Організм людини має потребу не в жирах, а в насичених жирних кислотах, які природа приготувала йому в горіхах і насінні, а також в рослинах.
 • Тварини і тим більше штучні жири — для людини шкідливі. Вони гальмують перетравлювання білків.
 • Підігріті жири — всі канцерогени. Ненасичені жири: лляна, оливкова і ін. олії — організму необхідні, особливо для роботи мозку.
 • Жири повинні подаватися тільки до столу і використовуватися в невеликій кількості. Чим старша людина, тим менше вона повинен вживати жирів.
 • Основними жирами в нашому раціоні повинні бути рослинні нерафіновані олії (1-2 ст.л. на день), сметана (1-3 ч.л. на день), вершкове несолоне масло (17-20 г і тільки в похмурі дні). Після 65 років цю норму треба знизити до мінімальної, обмежуючись лише горіхами, рослинами і насінням.
 • Найкраще жири поєднуються з овочами і крохмалями, гірше з вуглеводами.

Ензими і ферменти

ензими і ферментиЖиттєва сила їжі у ферментах, саме вони — ключ до здоров’я. Без ферментів ні мінерали, ні вітаміни, ні гормони не можуть працювати. Саме ферменти керують формуванням нашого організму. Ви можете ковтати кілограми вітамінів, але без ферментів вони не принесуть вам ніякої користі, ви просто витратите свою енергію і продукти, тому що все це не засвоїться і виведеться з сечею.

Ензими — це творці життя. У людському організмі безперервно працюють тисячі різних ферментів — білкових ензимів, що виконують функцію специфічних каталізаторів перетворення речовин в організмі. Тільки з їх допомогою можливе оновлення постарівших і зношених клітин, перетворення поживних речовин в енергію життя і будівельні матеріали для створення нових клітин, знешкодження відходів (продуктів обміну речовин або метаболізму, і чужорідних тілу речовин), захист організму від хвороботворних мікроорганізмів і навіть загоєння ран. Ензими — крихітні мудрі, талановиті, невидимі нашому оку «біохіміки». Створюються ензими самим організмом — в основному протеїнами. Старіючи, ензими втрачають свою первісну ефективність і починають робити помилки, тому вони постійно повинні оновлюватися шляхом надходження в організм рослинної «живої» їжі.

Якщо б не було ензимів, людина б померла біля рясно накритого столу, тому що без них не відбувається розщеплення продуктів харчування на окремі й прості поживні речовини. А тільки в такому вигляді організм здатний засвоїти їх з тієї їжі, яку людина вживає. Якщо вчасно компенсувати недолік ензимів, а це можливо вживанням сирих фруктів, овочів, соків, то можна допомогти організму самому відновити і підтримати своє здоров’я. Цілком очевидно, що цей шлях набагато кращий від лікування хімічними ліками. Але … і це треба знати! Ензими не діють при температурі вище 49 ° С, а при 54 ° С гинуть, хоча заморожування в холодильнику зберігає їх.

Сьогодні відомо, що ракові клітини захищені білковою оболонкою, яка заважає імунній системі їх розпізнати. Видалити цю оболонку можуть тільки ферменти, викриваючи, таким чином, злоякісні клітини. Ось чому онкологічним хворим у їх дієті обмежують м’ясо або виключають його зовсім: цим самим зберігають ферменти, що йдуть на розщеплення м’яса, дають їм можливість брати участь у викритті ракових клітин.

Чим старша людина, тим частіше в її системі імунітету відбуваються помилки. Тому для посилення свого імунного захисту такі люди мають потребу в підвищеній кількості ензимів. Часто потреба в них перевищує природні можливості організму, особливо якщо людина харчується жирними, м’ясними, рафінованими, «мертвими» продуктами. У таких випадках використовують препарати.

Незважаючи на переконливу рекламу цих препаратів дуже важко погодитися з тим, що природні ензими — каталізатори Життя — можуть зберегтися в таблетках. Краще забезпечити свій організм ензимами з «живих» рослин у їх природному вигляді.  Не виключено, що комусь (старим, хворим людям) в екстремальних ситуаціях доведеться використовувати і аптечні ензими, але вони ніколи не замінять Сонця, Повітря, Води і рослинної їжі, багатої ензимами.

Доведеться прийняти правило, що Природа сама створила неповторні композиції, які забезпечують Життя, а значить, надійніше спиратися в харчуванні на вживання природних продуктів. І одним з головних — ситних, поживних, простих у приготуванні страв, є каша  —  каша «Самарський Здоровяк».

Мікроелементи

Мікроелементи відомі вже давно, але лише зовсім недавно вони отримали визнання як необхідні для Життя речовини. Мікроелементи — це їжа, головним чином, для залоз внутрішньої секреції, точніше кажучи — для ферментів (ензимів), тому що вони є каталізаторами життєво важливих процесів. У впливі на організм всі мікроелементи взаємопов’язані і взаємозалежні. Потреби людини в цих «металах життя» дуже індивідуальні.

Мінерали складають всього 4% маси тіла кожного з нас. Половина цієї кількості входить до складу твердих частин організму: кісток, зубів, нігтів, волосся, м’яких тканин. Решта знаходиться в крові, в міжклітинній та внутрішньоклітинній рідинах. 70-80% маси нашого тіла складає вода і розчинні в ній гази — вуглець, водень, азот і кисень. Причому більше всього в нашому організмі кисню — близько 60% маси тіла, вуглецю — близько 17%, водню — близько 10%, азоту — тільки 3%.

Ми є ніби мікросвіт. У нашому організмі можна знайти майже всі мікроелементи, що знаходяться в Природі (натрій, калій, магній, кальцій і ін), але в різних кількостях. Наприклад, кальцію — 1,5-2,2%, фосфору — від 0,8 до 1,2%. Решта мікроелементи — калій, сірка, натрій, хлор і магній — обчислюються лише в сотих частинах відсотка. Так заліза і магнію в тілі людини міститься всього 0,0003%, міді — 0,00015%, йоду — ще менше (близько 0,00004%); а таких мікроелементів, як кремній, цинк, фтор, літій, селен — лише сліди . Але всі вони однаково важливі для нашого життя і здоров’я і цінні також, як і вітаміни.

Сьогодні ми знаємо, що серед всіх мікроелементів, присутніх в нашому організмі, 25 потрібні для підтримки здоров’я, з них 18 абсолютно необхідні, а інші корисні. Певні дози кожного з них допомагають людині підтримувати баланс в обміні речовин, створювати його здоров’я. При цьому питання зовсім не в тому, звідки ми отримали мікроелементи — з їжі або води, а в тому, чи може організм засвоїти їх.

При захворюванні травних органів і порушенні обміну речовин організм погано засвоює мікроелементи або не засвоює їх зовсім. У такому випадку звертаються до ліків (штучних мікроелементів). Але треба знати: на жаль додавання в організм лікарських мікроелементів надзвичайно небезпечне. Крім того у навколишньому середовищі  і в продуктах харчування можуть виявитися шкідливі мікроелементи. Деякі з них необхідні організму в дуже малих кількостях, а перевищення їх дози приносить шкоду. Є й просто токсичні (отруйні) мікроелементи, як будь-яке неорганічне, чужорідне тіло.

Мікро-та макроелементи не беруть участь в енергетичному обміні організму, але саме вони управляють процесами обміну речовин, підтримують фізичну і хімічну цілісність кліток і тканин шляхом збереження характерних біоелектричних потенціалів. Саме мікроелементам належить основна роль в активності необхідних для життя ферментних процесів. Ось чому їх нестача, також як і надлишок, буде негайно позначатися на здоров’ї людини. Але, по-перше, не всі мікроелементи достатньо вивчені з урахуванням щоденної потреби в них нашого організму; а по-друге, чимало з них необхідні в таких мізерних кількостях, які не піддаються виміру.

Які фактори викликають дефіцит мікроелементів?

У першу чергу, це незбалансоване і нездорове харчування.

На жаль, на нашому столі все частіше з’являються оброблені, очищені та консервовані харчові продукти, питна вода, що пройшла обробку.

Забруднення ґрунту, води і повітря, використання добрив для вирощування сільськогосподарських культур теж зробили свій негативний вплив на дефіцит мікроелементів.

Кількість необхідних організму корисних речовин може зменшуватися в стресових ситуаціях і під час непосильних фізичних навантажень.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *