Якщо людина твердо вирішила зайнятися здоровям і очищенням організму, то вона з радістю та ентузіазмом сприймає новину про появу цього продукту і можливості його вживати. докладніше

Унікальність макробіотики «Здоровяк» полягає в тому, що вона приготована з цілісного митого зі збереженням оболонки зерна, за особливою запатентованою технологією докладніше

При харчуванні макробіотикою вирішуються найрізноманітніші проблеми зі здоров’ям. Розроблені схеми оздоровлення докладніше

Харчування сучасної людини має бути функціональним. Це означає, що продукти, які ми вживаємо щодня, повинні не тільки приносити задоволення і забезпечувати організм поживними речовинами, а й виконувати докладніше

Схуднути і повернути втрачене здоров’я - без виснажливої дієти для схуднення, без голоду, без подальшого повернення до колишньої ваги. Струнка фігура, модний силует, почуття впевненості, відсутність комплексу неповноцінності. докладніше

Унікальна методика, за допомогою якої можна позбутися від важких захворювань в будь-якому віці докладніше

Женьшень

корінь женьшенюЖеньшень входить до складу макробіотичної каші ЗДОРОВЯК №21.

Женьшень («жень» по-китайськи — «людина», «шень» — «тіло») — дивовижна реліктова рослина, яке зуміла пережити різку зміну клімату та зберегтися до наших днів. У медицині таких південно-східних країн як Китай, Корея, Японія, Таїланд, Філіппіни, корінь женьшеню вважається універсальним лікувальним засобом. Найдавніша китайська медицина вважає його «коренем життя», що дає здоров’я всім хворим. Кореню женьшеню приписують здатність продовжувати життя і молодість.

Багато старовинних легенд і переказів сплелося навколо таємничого «людини-кореня». Згідно з однією з легенд женьшень зароджується від блискавки. Якщо блискавка вдарить в прозору воду гірського джерела, то джерело йде під землю, а на його місці виростає «корінь життя» — женьшень, який таїть у собі силу небесного вогню. Вважалося, що це корінь життя, який повертає молодість старим, здоров’я хворим, бадьорість втомленим, мужність слабким; оберігає від страшних епідемій чуми, віспи, холери.

В іншій легенді розповідається, що жив на світі добрий лицар по імені Жень Шень, якому довелося битися з коханим своєї сестри. Його сестра Луї Ла гірко оплакувала загиблого в цьому бою брата, і там, де падали її сльози, виростало небачене рослина — женьшень, що володіє таємничою силою життя.

Існував переказ, що вночі, під час свого цвітіння, женьшень світиться надзвичайно білим яскравим вогнем. Якщо в цю ніч викопати корінь, що світиться, то він зможе не тільки вилікувати людину від будь-якої хвороби, а й воскресити мертвого. Однак добути такий женьшень надзвичайно важко, тому що його стережуть дракон і тигр. Лише дуже сміливі люди можуть зважитися взяти женьшень, який світиться.

Ще одна легенда розповідає, як в женьшень перетворилася найкрасивіша дівчина на ім’я Мей, яку заточив у своєму замку імператор.

Якщо в Азії женьшень був відомий давно і був одним з центрових коштів Східної медицини, то в Європі про нього стало відомо тільки в XVII столітті. З цього моменту почалася його урочиста хода по країнах Європи, яка триває до наших днів.

Хімічний склад женьшеню

Згідно з останніми даними корінь женьшеню містить ряд активних речовин. Зокрема, до його складу входять глікозиди панаксапонін, панаквілон, панаксозіди А і В, гінзенін, панаксова кислота (суміш пальмітинової, стеаринової, олеїнової і лінолевої кислот), невелика кількість алкалоїдів невивченого складу, летюче ефірне масло, зване панаценом, вітаміни B1 і В2, аскорбінова кислота, фосфорна кислота, залізо, марганець. Крім того, корінь містить смолисті речовини, крохмаль, жирне масло, фітостерини, нектінові речовини, тростинний цукор.

Показання до застосування женьшеню

Китайські лікарі вважають, що женьшень підвищує імунобіологічні властивості організму і при тривалому застосуванні діє протизапально. Його застосовують у поєднанні з іншими засобами при загальному занепаді сил, істерії, запальних процесах і багатьох інших захворюваннях. У Кореї з лікувальною метою використовують також листя женьшеню для прискорення загоєння ран і виразок.

Крім того, китайські лікарі ще багато століть тому знали, що женьшень покращує пам’ять. На думку фахівців, він також скорочує потребу організму в кисні в умовах зниженого атмосферного тиску, регулює діяльність центральної нервової системи і т.д.

Встановлено, що препарати з кореня женьшеню сприятливо впливають на картину крові; збільшують газообмін, стимулюють тканинне дихання (особливо мозку); збільшують амплітуду і знижують частоту скорочення серця; прискорюють загоєння ран і виразок. Екстракт женьшеню, прийнятий всередину, збільшує секрецію жовчі, концентрацію в ній білірубіну та жовчних кислот, підвищує світлочутливість людського ока в процесі темнової адаптації.

У науковій медицині — женьшень застосовують як тонізуючий засіб при:

— Астенії, неврастенії (в т.ч. після перенесених інфекційних виснажуючих захворювань, при ослабленні статевої функції).

— Психічному і фізичному перенапруженні.

— В літньому віці.

— Реконвалесценції (особливо після тривалих і важких захворювань).

— Надмірній стомлюваності.

— Артеріальній гіпотензії.

— Для підвищення працездатності та опірності організму.

Важливо! Прийом препаратів з женьшенем не допустимо без консультації з лікарем.

Прийом препаратів кореня женьшеню супроводжується збільшенням фізичної, розумової працездатності, зниженням ваги тіла, поліпшенням самопочуття, сну, апетиту, настрою.

Протипоказання

Гіперчутливість, артеріальна гіпертензія, підвищена збудливість, безсоння, кровоточивість, порушення сну, гарячковий синдром на фоні гострих інфекційних захворювань; дитячий вік (до 12 років), вагітність, період лактації, захворювання печінки (для спиртових настоянок).

Китайські лікарі не рекомендують призначати женьшень під час літньої спеки і дітям до 16 років.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *